Czy zainstalować panele słoneczne jest łatwo? - Fotowoltaika Portal

fotowoltaika poznań

Kolektory słoneczne mają jednak zbawienny wpływ

Zrównoważone źródła energii są przyjazne dla środowiska, dlatego coraz głośniej mówi się o tym, że warto z nich korzystać. Rzeczywiście, opłaca się to robić, i to z wielu powodów, tak naprawdę. Energia odnawialna ofe

Czy zainstalować panele słoneczne jest łatwo? - Fotowoltaika Portal fotowoltaika poznań
ruje nam swoje niewyczerpalne zasoby, co jest zupełną odwrotnością tradycyjnie pozyskiwanych źródeł energii. Ich zapasy się kiedyś skończą, a wykorzystujemy ich z czasem coraz więcej, zatem zbliżamy się nieuchronnie do tego momentu, w którym ich zabraknie. Nie grozi nam to jednak w przypadku używania odnawialnych źródeł energii. Wszyscy wiemy, że warto korzystać z energii wiatru, wody czy słońca. Coraz więcej ludzi przekonuje się do tej idei nie tylko w teorii, ale zaczynają oni stosować energię odnawialną także w praktyce, w swoim życiu codziennym. Fotowoltaika staje się z roku na rok coraz popularniejsza, co ma niebagatelny wpływ na środowisko. Kolektory słoneczne mają jednak zbawienny wpływ nie tylko na naturę, lecz również na stan portfela tych, którzy z nich korzystają.


Tania energia

Energia odnawialna, to przyszłość. Dostrzegła to nie tylko Unia Europejska mocno akcentując potrzebę odejścia od węgla, jako paliwa wytwarzającego energię elektryczną, ale i polski rząd. Najpierw było powołanie do życia ministerstwa klimatu i środowiska. Później rozpoczęto rozmowy - w tym z górniczymi związkami zawodowymi - w sprawie odejścia Polski od wydobycia węgla kamiennego. A teraz decyzja o stworzeniu stanowiska specjalnego pełnomocnika do spraw Odnawialnych Źródeł Energii, koordynującego różne programy wsparcia dla osób, które budują na przykład kolektory słoneczne. Spore dofinansowanie na takie instalacje jest doskonałą zachętą do działania. Akcje informacyjne dowodzące, że fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla pozyskiwania dodatkowej energii, już odnoszą sukcesy. Udział energii odnawialnej w bilansie polskiego systemu energetycznego jest coraz większy i już przekroczył 10 procent. A dodatkowo zapowiedzi budowy m.in. na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych, niebawem sprawi, że ten udział będzie bardzo szybko rósł. W interesie obywateli i środowiska naturalnego.


Niestety rezerwy paliw kopalnych takich jak

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie i rozwijającym się prężnie przemysłem, zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Niestety, rezerwy paliw kopalnych takich jak węgiel brunatny, kamienny czy gaz ziemny są skończone, dlatego musimy zacząć poszukiwać odnawialnych źródeł energii. Z tego też powodu wszelkie ruchy w kierunku pozyskiwania alternatywnych źródeł energii nabierają tempa. W naszym kraju, podobnie zresztą jak w wielu innych na całym globie, obserwuje się wzrost inwestycji w odnawialne źródła energii. Energia odnawialna jest bez wątpienia naszą przyszłością. Pozyskiwana z zasobów, do których mamy nieustanny i łatwy dostęp, jest w stanie zmienić wiele na korzyść środowiska, ale także naszych portfeli. Każdy z nas słyszał o energii słonecznej. Fotowoltaika jest nam w stanie zapewnić prąd i ogrzewanie, właśnie z energii słońca, jeśli tylko zdecydujemy się na kolektory słoneczne i ich montaż u siebie w domu. Pomożemy w ten sposób naturze, ale też obniżymy swoje rachunki za media.


Do odnawialnego źródła energii z promieni

Energia odnawialna jest to energia pozyskiwana z naturalnych zasobów przyrodniczych, generowana bezpośrednio lub pośrednio przez promieniowanie słoneczne, wiatr i biomasę. Do odnawialnego źródła energii z promieni słonecznych zastosowana jest technologia fotowoltaiczna i kolektory słoneczne. Fotowoltaika przetwarza promienie słoneczne na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne instaluje się na dachu budynku mieszkalnego lub gospodarczego. Panele różnią się od ogniw i przestrzeni montowanych na dachach i są to: ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne, montuje się je na małych dachach, natomiast ogniwa polikrystaliczne montuje się na dużej powierzchni dachu, między innymi na farmach. Kolektory słoneczne również pochłaniają promienie słoneczne, natomiast przetwarzana jest w energię cieplną. Kolektory instalowane są na dachu, na ścianie, lub na wolnej przestrzeni. Kolektory słoneczne dzielą się na dwa typy takie jak: kolektory płaskie i próżniowe. Kolektory płaskie posiadają płaskie absorbery i są skuteczniejsze w pochłanianiu energii słonecznej, działają sprawniej przy niskich temperaturach. Kolektory próżniowe posiadają budowę rurową absorbera i dzięki nim energia cieplna jest dłużej utrzymywana.
Montując fotowoltaikę lub kolektory warto, jest wziąć pod uwagę doświadczenie instalatora, ilość zamontowanej instalacji, jak i również opinię klientów.